Az MNT jóvoltából iskolánk azon tanulói, akik Vuk-diplomában részesültek az általános iskolai tanulmányaik végén, külföldi jutalomkiránduláson vehettek részt. A kétnapos kirándulás úti célja Magyarország és Horvátország volt. Az első napon Kalocsára látogattak el, ahol megtekintették a Viski Károly Múzeumot, az Astriceum Érseki Múzeumot, a Kalocsai Nagyboldogasszony Főszékesegyházat. Ezután a Mohácsi Nemzeti Emlékhelyen megemlékeztek a Mohácsi csata (1526) hőseiről. Az éjszakát már Eszéken töltötték. Eszéken megtekintették az Eszéki erődöt, a Felsővárost, a Dráva-partot, a Szent Jakab kapucinus templomot, a Nemzeti Színházat, a Postapalotát, a Tomislav királyról elnevezett parkot, majd a Kopácsi-rétre is ellátogattak, amely Európa egyik legszebb természetvédelmi területe.
Köszönjük a lehetőséget és a csodást élményt az MNT-nek, valamint Lengyel Andrea tanárnőnek, hogy elkísérte diákjainkat!